01. 06. 2024

Originální street food

Třetí týden v červnu ochutnejte v Delirest bestsellery blízkovýchodního rychlého občerstvení. Náš GastroKalendář je totiž samozřejmostí každého zkušeného labužníka.

Kus světa, který zvykneme označovat jako Blízký východ, stále bohužel patří k politicky velmi turbulentním oblastem zeměkoule. Po stránce kulinární je to ale opravdový ráj. Spíše, než o exotice kuchařští odborníci mluví o do detailu propracovaném vrstvení surovin a nevšední synergii chutí, vůní a textur. Chutě navíc nejsou tak vzdálené těm našim a používané koření je spíš nádherně aromatické než ostré.

GK_CZ_6_24

Třetí týden v červnu v našich firemních a závodních restauracích ochutnejte Shawarmu – voňavé kousky grilovaného kuřecího masa, zeleninový salát s tahini dresinkem a pita chléb.

Extra porcí exotiky Vám nabídne i druhý recept z projektu Delirest & DeliKitchen GastroKalendář  Baba Ghanoush. Fenomenální libanonský hummus z pečených lilků, který zjemní tahini pasta, podáváme se sytým falafelem, smaženými cizrnovými kuličkami a glazovanou mrkví.